English
شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی
دریافت RSS اخبار
اخبار سازمانی
پيام استاندار آذربايجان شرقي به مناسبت دوم فروردين «روز جهاني آب»
فرا رسيدن سال 1394 شمسي و نوروز باستاني را به مردم شريف، فهيم ، غيور و شهيدپرور سرزمين آزادگان و غيرتمندان تبريك و تهنيت مي گويم.

پيام استاندار آذربايجان شرقي

به مناسبت دوم فروردين «روز جهاني آب»

 

فرا رسيدن سال 1394 شمسي و نوروز باستاني را به مردم شريف، فهيم ، غيور و شهيدپرور سرزمين آزادگان و غيرتمندان تبريك و تهنيت مي گويم.

دوم فروردين ماه، ازسوي سازمان ملل به عنوان «روز جهاني آب» ناميده شده و همه ساله شعاري براي اين روز تعيين مي گردد. امسال (1394) روز جهاني آب به نام «آب و توسعه پايدار» نامگذاري شده است كه نشانگر توجه ويژه به نقش حياتي آب در دستيابي به توسعه پايدار در تمام زمينه ها و براي تمام نسل هاست.

 

حيات اجتماعي، سياسي، اقتصادي و زيست محيطي جوامع بشري به آب، اين گنجينه بي بديل وابسته است. (وَجَعَلْنا مِن الماء كُل شي حيّ) و آب كالايي ارزشمند، محدود، غيرقابل جايگزين و شاه كليد توسعه پايدار است ، دستيابي نسل امروز و نسل هاي آتي به حيات اجتماعي، روبه رشد ،جز در سايه محور قرار دادن آب كشور ميسر نخواهد بود.

 امروزه پيكره هاي آبي به دليل تغييرات اقليمي از يك سو ، عدم تدبير خردمندانه و كم توجهي مردم در مصارف و تخليه آلاينده ها از سوي ديگر، دچار مشكلات كمي و كيفي گرديده كه مصداق آن را مي توان در خشك شدن اغلب رودخانه ها، درياچه ها و تالاب ها، پايين رفتن سطح سفره آبهاي زيرزميني و آلودگي فزاينده منابع آب و تخريب آنها مشاهده کرد.

 راهكار برون رفت از چنين شرايطي صرفاً مديريت مصرف و تغيير الگوي مصرف و صرفه جوئي در همه نوع مصارف آب است. اگر ما ساكنان كره زمين بالاخص در كشورهايی خشك همچون ايران رفتار خود را در مصرف و تخريب منابع آب تغيير ندهيم، در آينده اي نه چندان دور، امنيت، رفاه، سلامت و نهايتاً حيات خود و حيات اكوسيستم وابسته به آن با خطر جدي مواجه خواهد شد،همانطوری که هم اكنون نيز برخي از اين علائم در نقاطي از كشور نمايان است.

 مردم شريف آذربايجان شرقي! ما باید رفتار خود در مصرف آب را به طور جدي تغيير دهيم. تامين مستمر نيازهاي شرب ، بهداشت ،صنعت و كشاورزي از چالش هاو نگراني هاي اساسي مسئولان است و تنها گزينه پيش رو براي رفع اين نگرانيها، تدبير هوشمندانه مسئولان در كنار رعایت آحاد مردم است. همياري و همكاري دستگاههاي اجرائي ذيربط به عنوان نمايندگان دولت تدبير و اميد، با مردم عزيز، نهادهاي عمومي، بخش خصوصي، در راستاي تهيه و تدوين راهكارهاي سازگاري، اقليم خشك جديد، تنها راه حل و فصل مشكلات موجود است تا بتوان تداوم حيات مردم عزيز، بويژه كشاورزان، روستائيان و شهروندان زحمتكش استان را به حول و قوه الهي تضمين کرد و فرصت هاي شغلي و درآمدي را در فضائي توأم با آرامش خاطر فراهم نمود.

با اميد به اينكه تك تك جمعيت ساكن در جاي جاي استان با درك عميق ارزش آب، صرفه جوئي در مصرف آن را سرلوحه رفتار و زندگي خويش قرار دهیم.

اسماعيل جبارزاده

استاندار و رئيس شوراي حفاظت منابع آب آذربايجان شرقي

 

امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات
ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۹ خرداد
به پورتال شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی خوش آمدید.
جستجوجستجو
 
تصويرآمار بازديد
تعداد بازدیدکنندگان امروز ٨
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ١١
تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز ٢٤٣۰۰٦
تعداد کاربران بر خط ٢٧
تعداد کاربران لاگین بر خط 0
ايكننظرسنجي
Powered by DorsaPortal